• پل های ارتباطی زبان سرا
    پل های ارتباطی زبان سرا

Pockets2

 

کتاب pocket 2  مجموعه ای سه سطحی است که برای آموزش خردسالان  سنین ۸تا ۱۰ سال مناسب است . این کتاب شامل ۹ درس است که در طول ۳ ترم ارائه می شود و در هر ترم ۳ درس از کتاب تدریس می گردد .

این کتاب شامل کتاب اصلی , کتاب کار , فلش کارت و CD است . در این کتاب سعی شده تا با ستفاده از تصاویر جذاب و شعر , زبان آموزان به یادگیری زبان علاقه مند شوند .

در سطح pocket2  برای زبان آموزان ترم های pocket2A / 2B / 2C  ارائه می شود . صفحه اول شامل تصویر و Song  مرتبط با موضوع درس است .

صفحه دو شامل مکالمه با لغات درس است که همراه با CD  و فلش کارت به زبان آموزان تدریس می شود و باید توسط شاگردان حفظ شود .

در صفحات ۳ و ۴ لغات دیگری (picture Dictionary)  به زبان آموزان تدریس می شود . که تلفظ آن در CD  موجود نیست و توسط معلم ارائه می گردد و با تکرار مداوم لغات را یاد می گیرند .علاوه بر لغات ، شعر یا تمرین های دیگری در این صفحه وجود دارد .

صفحات  ۵ , ۶ و ۷  معمولا شامل  اشکال مختلف , رنگ آمیزی , شعر و مکالمه و بر چسب های است که در آخر کتاب موجود است و زبان آموزان از آن استفاده می کنند .

از  دیگر بخش های مهم  کتاب Story  است و زبان آموزان در طی صفحات ۸ و ۹ جملاتی را در قالب یک داستان کوتاه یاد می گیرند . این داستان در کلاس به صورت نمایش , حفظ و اجرا می شود .

صفحه ۱۰ کتاب شامل تصویری است که به یکی ارزش های اخلاقی (Value)  اشاره دارد و توسط معلم بصورت فارسی و انگلیسی به زبان آموزان  تدریس می گردد. (این قسمت داخل CD نیست . )

در صفحه ۱۱ , زبان آموزان باید یک کار دستی درست کنند که معلم در جلسه قبل وسایل مورد نیاز را به زبان آموزان اعلام می کند و زبان آموزان موظف هستند که کار دستی را در کلاس آماده کنند .

در صفحه پایانی درس معلم سوالاتی را در درباره کلمات جدید از زبان  آموزان می پرسد . در هر درس  تعدادی آهنگ (Song)  وجود دارد که معلم بعد از تدریس هر صفحه شماره آهنگ  و مکالمه  (conversation) را روی تخته نوشته و زبان آموزان باید آن را یادداشت کنند و در منزل آن را گوش دهند.

نکته قابل اهمیت آشنایی  زبان آموزان با حروف الفبا است . از کتاب pocket2 همراه با کتاب های اصلی،کتابHand writing به زبان آموزان تدریس میشود به این صورت که در طول  هر ترم بین ۴ تا ۵ حرف از حروف الفبا همراه با صدا و مثال آن توسط معلم در کلاس تدریس میگردد.(همزمان با پایان یافتن دوره pocket3c تدریس این کتاب هم به اتمام میرسد و زبان آموزان با حروف الفبای انگلیسی نیز اشنا میشوند.

وسایل مورد نیاز :

کاغذ

مدادرنگی

چسب ماتیکی

قیچی

Download Pockets 2 MP3


دسته بندی مطالب مرتبط : خردسالان


برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *