• پل های ارتباطی زبان سرا
    پل های ارتباطی زبان سرا

IELTS

آیلتس مخفف International English Language Testings System(نظام بین المللی ارزشیابی زبان انگلیسی) در حال حاضر یکی ازمعتبرترین آزمون های زبان انگلیسی است که در سرار دنیا برگزار می شود.

این امتحان معیاری است جهت سنجش زبان انگلیسی اشخاصی که می خواهند در کشور های انگلیسی زبان درس بخوانند کار کنند و یا به آن کشور ها مهاجرت نمایند.

امتحان IELTS با همکاری  مشترک دانشگاه کمبریج کنسولگری انگلستان و سازمان IDPاسترالیا برگزار می شود این امتحان اغز بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین المللی جهت سنجش سطح زبان داوطلیان پیروی میکند و از چهار تواناییListening,Reading,Writing,Speaking  را مورد ارزیابی قرار می دهد.

بسیاری از دانشگاه ها در کشور های مختلفی همچون کانادا،انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می شناسند.همچنین جهت مهاجرت به کشور های کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می گرذد.شرکت کنندگان در امتحان IELTS  به طیف وسیعی از سوالات بسیار بسیار مشکل پاسخ می دهند.نمره هر بخش از امتحان بین ۰تا۹ می باشد. نمره کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می گردد.

در کارنامه IELTS علاوه بر نمره کلی ، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می شود.

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره ایی را مشخص می کند و اکثر آن ها حداقل نمره ۵ و ۶ را می خواهند بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمترنباشد. (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد.)به عنوان مثالی دیگر برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی راجهت مهاجرت به کانادا  کسب نمایید، باید در هرچهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره ۷ بگیرند.

در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading , و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. تاریخ وساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می شود و معمولا امتحانSpeaking از عصر روز امتحان شروع شده و به مدت ۵ روز ادامه می یابد.

امتحان IELTS  در دو نوع Academic و General برکزار می شود.

امتحان Academic  مخصوص کسانی است که می خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند در حالی که امتحان General Training مخصوص کسلنی است که میخواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا،استرالیا و نیوزلند مهاجرت کنند.


دسته بندی مطالب مرتبط : تخصصی


برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *